gece sirki – erin morgenstern

Kitabın sayfalarında tıpkı Gece Sirki’nin çadırları arasındaymış gibi kaybolacaksınız.

2011’in sonbaharında yayımlanıp çıktığı gibi Amazon en çok satanlarda ilk 5’e giriş yapmış olan Gece Sirki (The Night Circus) Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarının ve dizinin etkisiyle ilk 5’i doldurduğu sonbahar döneminde kendine yer bulup, birinciliğe de çıkmayı başaran kitap aynı zamanda Amazon.com’un 2011’in en iyi 100 kitabı listesinde de yer alıyor.

Victoria dönemi Londra’sında geçen kurgu, oldukça sıradışı, rüya gibi bir peri masalını konu etmekte. Yalnızca güneşin batımıyla ortaya çıkıp doğumunda yok olan, gezici bir sirki alan Gece Sirki’nde hokkabazlıklarla süslenmiş gerçek büyü işlemekte. Sirkin ne zaman, nerede ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz. Asla duyurularını yapmazlar. Ama tüm bunların gerisinde şiddetli bir mücadele dönmekte. Çocukluklarından itibaren beraber eğitilen iki genç büyücü Celia ve Marco bu büyülü sirkin çatısı altında gizli, ancak ateşli bir yarışın iki büyük parçası. Ve iki büyücü aşkın sınırlarına doğru yuvarlanırken ne olursa olsun gösteri devam etmeli!

Sarsıcı bir roman, Gece Sirki sizi karanlık olduğu kadar göz alıcı, tamamıyla gerçek ama yine de bir rüyadan çıkıp gelmiş hissi veren bir dünyaya çekiyor. Ayrılmak istemeyeceksiniz.

-Téa Obreht-

“Büyülü gerçekçiliğe batırılmış bir Romeo ve Juliet masalı.

-The Boston Globe-

“Karanlık ve bir rüya gibi. İnsanı esir alan bir aşk hikâyesi.”

-Stylist Magazine-

“Kurum kadar koyu, kıvılcımlar kadar parlak. Erin Morgenstern’ün önünde eğilin. Bu, okuyacağınız en iyi kitaplardan biri.”

-Brunonia Barry-

“Bu gizemli sirkin ve gerçekten sihirbaz olan iki yıldızının romanında birkaç sayfa ilerleyince, sıradışı bir romanla karşı karşıya olduğunuzu fark ediyorsunuz.”

-The Daily Beast-

“Erin Morgenstern’ün ilk romanı Gece Sirki, sessiz ve büyüleyici bir kusursuzlukta. Bu romanı okumak muhteşem bir rüya görmek gibi.”

-Newsday-

Reklamlar

Yorumlarınız bizim için önemli

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s