cem adrian

cem adrian dinlediğinizde aklınıza gelen ilk soru şu, bütün sesler bu adamdan mı çıkıyor? cem adrian’ı kısaca anlatmak gerekirse inanılmaz bir ses ve inanılmaz bir müzikalite.Ses telleri normal bir insanın 3 katı uzunluğundadır. Sesi 7 oktavlık bir aralığa sahipken, bunun yaklaşık 4.5 – 5 oktavlık bölümünü şarkı söylerken kullanabilmektedir.

kendisini tanıyacak olursak;

30 kasım1980 Tarihinde Yugoslav asıllı bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiş. Müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında başlayan sanatçı yine o yıllarda fotografçılık ve tiyatro eğitimi almış ve radyoculukla uğraşmış.

2004 yılında Fazıl Say tarafından Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatlari Bölümüne özel ögrenci olarak davet edilmiş, Edirne’de çalıştığı radyo istasyonunda kaydettiği demo kayıtlardan derlenen ilk albümü ” Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım ” ı yine Fazıl Say prodüktörlüğünde 2005 yılında çıkarmıştır. Sırf bre cem adrian’ı kazandırdığı için saygı duymamız gerekir fazıl say’a.

Kendi özgü tarzı ve tavrı ile müzik çalışmalarına devam eden Adrian 2006 yılında yine tüm söz ve müziklerin kendine ait olduğu ” Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti ” , 2008 yılında türküleri yorumladığı ” Essentials / Seçkiler ” , yine 2008 yılında ” Emir ” , ve 2010 yılında ” Kayıp Çocuk Masalları ” albümlerini yayınlamış, sinema filmleri ve tiyatrolara müzikler yapıp, reklam ve festivaller için jingle lar hazırlamış.

Ülke içi ve ülke dışında yüzlerce konser veren ve vermeye devam eden Adrian şu an sonbaharda yayınlayacağı ” Siyah Bir Veda Öpücüğü ” isimli albümü için çalışmalarına devam etmektedir.

Sıradışı müziği ve sıradışı sesiyle bri büyüleyen cem adrian’ın hayko cepkin, zakkum, aylin aslım, pamela , murat yılmaz yıldırım, halil sezai ve daha bir çok sanatçı ile düetleri bulunmaktadır.

Reklamlar

Yorumlarınız bizim için önemli

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s